Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Czemu niektórzy ludzie uważają jazdę na wrotkach za obciach?

7 posts / 0 new
Ostatni wpis
Czemu niektórzy ludzie uważają jazdę na wrotkach za obciach?

Czasem czytam jakieś fora, i widzę komentarze typu "przerzuć się na rolki, wrotki są dla małych dzieci", "wrotki to obciach, kup sobie rolki".
I szczerze tego nie rozumiem. Nie rozumiem, w czym rolki miałyby być lepsze od wrotek. Niby na rolkach łatwiej robić sztuczki, ale i tak zdecydowana większość jeździ rekreacyjnie. Nawet moja koleżanka z ławki, która na rolkach nie umie nawet hamować, zasugerowała mi, że wrotki nie nadają się dla 18latki.

Wrotki są sexi :)

Wrotki są sexi :)

Wrotki są sexi

Wrotki są sexi

Ymm w pl się przyjęło, ze na

Ymm w pl się przyjęło, ze na wrotkach uczy się jeździć, bo to dzieciom jest łatwiej utrzymać równowagę . Później już jeździ się na rolkach, no bo już nie problem z równowaga, można się nie raz popisać, czy coś. Wrotki wydaje mi się kojarzą się głównie z dzieckiem, które najwyraźniej w świecie boi się jeździć. To myślę coś na zasadzie rowera z dwoma kołami, a rowerem z dwoma kołami+z tyłu dwa mniejsze na boku, dla równowagi itp. Tak mi się teraz skojarzyło :)

Pamiętam, że kiedyś bardzo

Pamiętam, że kiedyś bardzo dużo dzieci zaczynało naukę jazdy właśnie od wrotek, a nie rolek, gdyż z kółkami po dwóch stronach uchodziły za bezpieczniejsze (chociaż wcale tak nie jest), a dopiero potem kupowało się rolki - także chyba niektórzy przyjęli, że wrotki są faktycznie - jak już Yomi wspomniała - "trójkołowym rowerkiem". Ale dziwię Ci się bardzo, bo sama obserwuję na ulicach coraz więcej wrotkarzy i u mnie absolutnie nikt nie twierdzi, że wrotki są dla dzieci... Nie przejmuj się opinią innych, bo mam wrażenie, że na ten temat wypowiada się tylko smarkateria... Wrotki są absolutnie w porządku.

Bo nigdy nie mieli ich na

Bo nigdy nie mieli ich na nogach.
Jak umiejąc dobrze jeździć na rolkach poszłam pierwszy raz na wrotki to nawet ze skręcaniem miałam problemy X.x Nie wiem czy to trudniejsze, czy po prostu kwestia innej techniki.

Tylko akurat zauważyłam nieco inne zjawisko - z tego co obserwuję to właśnie popularność wrotek ostatnio bardzo rośnie, w przeciwieństwie do tego co było z 5-10 lat temu, kiedy faktycznie uchodziły głównie za taki odpowiednik trójkołowego rowerka.

Ponieważ to było modne kiedyś

Ponieważ to było modne kiedyś i nadal jest lecz mniej ludzi na nich jeździ.

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać