Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Hamowanie na wrotkach

6 posts / 0 new
Ostatni wpis
Hamowanie na wrotkach

Piszę do Was z prośbą o odesłanie mnie do odpowiedniego wątku, filmiku czy instruktażu dotyczącego hamowania na wrotkach. Od niedawna rozpoczęłam swą naukę jazdy i muszę przyznać, że jestem zachwycona tym sportem. Niemniej jednak z hamowaniem, szczególnie kiedy nabieram prędkości na stromej nawierzchni, w dalszym ciągu mam spory problem.

Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie wskazówki i odnośniki, zanim znowu rozpłaszczę się na jakiejś sklepowej witrynie ;)

może T-stop ? jedną nogą

może T-stop ? jedną nogą ustawiasz prosto, a drugą pod kątem 90 stopni hamujesz trąc o asfalt czy tam co. Ale nie wiem, jak to będzie działać na wrotkach... Zobacz sobie to na yt

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e34rvOsqWRA

Lepiej nauczyć się techniką

Lepiej nauczyć się techniką powerslide, czy jak ona się nazywa.T stop zużywa szybciej kółka.Ewentualnie używać hamulca i tyle.

Cześć!

Cześć!
Nie wiem czy Ci to w czymś pomoże, ale to mi się udało odnaleźć w niezgłębionych odmętach internetu:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ERdy7c5ZTNw

Na początek T-stop da się i

Na początek T-stop da się i na wrotkach.

Jednak ten stoper z przodu może być o wiele bardziej użyteczny.

Nie znalazłam żadnego filmu z techniką którą mam na myśli, więc opiszę.

Krok 1) Opanuj płynne przejście z jazdy przodem do jazdy tyłem
Krok 2) Naucz się powerslide (podobnie jak na rolkach, tylko należy przycisnąć wszystkie koła rolki hamującej do ziemi - jest to możliwe, bo wrotki są o wiele bardziej giętkie w kostce)
Krok 3) Użycie stopera to właśnie taki powerslide, tylko stopy hamującej ie stawia się prostopadle do kierunku jazdy, a przechyla na przednim trucku i dociska tak by stoper szorował po ziemi. Słyszałam że skuteczne tak samo jak zwykły powerslide na wrotkach, ale oszczędzasz koła oczywiście.

Hamowania zaczynamy się uczyć

Hamowania zaczynamy się uczyć od pługu: najszybciej przynosi efekty.

Od pługu można przejść do hockey stop http://www.youtube.com/watch?v=uDDDtV4tHsQ

Na koniec naucz się hamowania które opisuje herb... niektórzy nazywają ta technikę 'tomahawk'. Jest najefektywniejsza, najtańsza (zużywasz tylko tanie stopery) i najtrudniejsza :)

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać