Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Kiedy kupić nowe koła ?

8 posts / 0 new
Ostatni wpis
Kiedy kupić nowe koła ?

Problem natury estetyczno-technicznej:
Jeżeli mam koła w miarę przyzwoite, przez 3 miesiące tracące ok 12-15 mm na średnicy, trzyma się wszystko jak należy i bez pęknięć, to zarzynać do oporu i przestać, gdy jeździ się na plastiku, czy dać do 60 mm z 80 ? Wiem, że jest znaczny wpływ na prędkość - jak z pozostałymi parametrami ?

Amortyzacja maleje. Wszystko

Amortyzacja maleje. Wszystko zależy, na co zwracasz uwagę - czy na osiągi, czy na ekonomię.

niektórzy zajeżdżają kółka do

niektórzy zajeżdżają kółka do ogryzków , wskazując na większą zwrotność między kubeczkami przy mniejszych średnicach,
inni (z grubszym portfelem) zmieniają na nowe jak tylko mieści się między nimi palec - im większe tym większa szybkość i komfort jazdy,
ja nie dojeżdżam kółek do plastiku, ale czasami tak do 50-60mm, po czym gdy zakładam nowy setup, wyraźnie odczuwam większą łatwość w prowadzeniu rolki, niektóre triki (np. HTS) przy mniejszych kółkach wymagają włożenia większej siły, po założeniu kółek większych - niemal same się robią
więc to od Ciebie zależy kiedy sobie zmienisz - i tak będziesz musiał nowy zestaw kółek kupić i tak, kwestia tylko kiedy - jak nie masz ciśnienia, czekaj na jakieś promocje, wyprzedaże i docieraj to co masz

Jako, że każdy jest

Jako, że każdy jest przypadkiem osobnym: dopiero uczę się "na żywca", na co zwracać uwagę.. na pewno nie obędzie się bez początkowych błędów..

Ponieważ nadmieniono tu

Ponieważ nadmieniono tu niegdyś, że mam skłonność do zbytniego rozkładania pewnych spraw na części, zadam pytanie dobijające: kciuk, serdeczny, mały czy palec wskazujący ?

....''niektóre triki (np. HTS

....''niektóre triki (np. HTS) przy mniejszych kółkach wymagają włożenia większej siły, po założeniu kółek większych - niemal same się robią"

A to już bardzo interesujące.. Cięższe etapy, by potem było lżej..

Dziękuje za podpowiedzi.

...."zmieniają na nowe jak

...."zmieniają na nowe jak tylko mieści się między nimi palec"

..."Ponieważ nadmieniono tu niegdyś, że mam skłonność do zbytniego rozkładania pewnych spraw na części, zadam pytanie dobijające: kciuk, serdeczny, mały czy palec wskazujący ?"

Doświadczeni wrotkarze radzą stosować prostą zasadę: mały palec do slalomowych, serdeczny do fitnesowych i kciuk do szybkich.
Przed tą zasadą ma jednak pierwszeństwo inna, która mówi, że należy zmieniać, jeśli wysokość podeszwy buta od ziemi mierzona na wysokości śródstopia wynosi mniej niż 3 palce: kciuk+ najdłuższy (f...r) + najmniejszy.
Oczywiście prawymi palcami mierzymy przy lewej nodze i odwrotnie. Tu chodzi o zniwelowanie niesymetryczności budowy naszego ciała.

Rany...popłakałem się ze

Rany...popłakałem się ze śmiechu...Genialna odpowiedź

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać