Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Ochraniacze na nadgarstki

9 posts / 0 new
Ostatni wpis
Ochraniacze na nadgarstki

Jakie polecacie ochraniacze na nadgarstki? Może lepsze będą rękawiczki z usztywnieniem?

Mam w tej chwili ochraniacze na nadgarstki z zestawu ochraniaczy Powerslide i jestem bardzo niezadowolony. Plastik jest marnej jakości i już po pierwszym upadku mocno się starł. Poza tym te ochraniacze przesuwają się na mojej dłoni co sprawiło, że podczas ostatniego upadku nie ochroniły dostatecznie mojego nadgarstka. Obawiam się, że mogła pęknąć kość w nadgarstku ale to okaże się po badaniu lekarskim/prześwietleniu. Oby to nie była poważna kontuzja, bo aż żal tych ciepłych dni nie poświęcić na naukę jazdy na wrotach.

Zastanawiam się nad zakupem rękawiczek Sector 9 (znalezione na longboardy.pl), wyglądają solidnie, ze względu na to, że to rękawiczki mam większą pewność, że nie będą się przesuwały. Jednak chciałbym te wrażenia wzrokowe mieć poparte recenzją tych rękawiczek, może ktoś z forum ich używa? Proszę również o polecenie innych ochraniaczy jeżeli się w Waszym przypadku sprawdziły. Chodzi mi przede wszystkim o ochronę, w drugiej kolejności również trwałość.

Jak rękawice Seba się

Jak rękawice Sector 9 się sprawdzają nie wiem, pewnie niebawem ktoś napisze. Osobiście polecam polecone przez T8 ochraniacze http://www.longboardy.pl/ochraniacze-na-nadgarstek-wristsaver
Sam szukałem czegoś konkretnego na nadgarstki, gdyż mam z nimi problemy, te ochraniacze dobrane w rozmiarze na styk są świetne. Konkret plastik, wygodne.

Rollerblade w zupełności

Anarchy w zupełności wystarczą.

Rękawiczki mają tylko więcej

Rękawiczki mają tylko więcej materiału na palce, a chronią mniej - wogóle nie usztywniają nadgarstka ! Mam te ochraniacze na nadgarstki T8 (na wykończeniu już) i nowe ochraniacze (nie rękawiczki) Anarchy
No i muszę stwierdzić, że T8- mimo że bardziej masywne, toporne, ciężkie i mniej przewiewne - przysłużyły mi się (w sensie - ochroniły moje łapki) bardziej niż Anarchy. Może też dłoń mi się bardziej do nich przyzwyczaiła. Anarchy, mimo że ręka w nich jest bardziej odkryta i mniej się przez to poci, nie mają takiego usztywnienia, jak T8. Anarchy w zasadzie chyba tylko chronią dłoń przed otarciem - dwa kolejne upadki z podpórkami na nich i mam tak na maksa stłuczoną poduszkę pod kciukiem jak nigdy w T8, w których w zasadzie bezszkodowo zryłem glebę niejeden raz.

Ujmę to tak - do jazdy lajtowej i lekkiego slalomu ubierał będę Anarchy, ale do ostrzejszych przejazdów i trudniejszych tricków - wrócę do poszarpanych, już ledwo żywych, ale IMO - bardziej chroniących dłoń i nadgarstki T8. I raczej na pewno będą to następne nadgarstki, które kupię.

Jako doświadczony użytkownik

Jako doświadczony użytkownik ochraniaczy na nadgarstki, mogę stwierdzić, ze to nie plastik jest kiepski, tylko siła uderzenia była na tyle silna, że mocno się starł i lepiej, że plastik a nie skóra. Jeśli ochraniacze się przesuwają, to znaczy, że są źle lub niewłaściwie umocowane.
Mnie ochraniacze uchroniły przed skomplikowanym złamaniem z przemieszczeniem. Skończyło się na pęknięciu.
Używam Powerslide, są pościerane ale działają. Na szczęście rzadko się przydają, ale bez nich nie jeżdżę.

Witam dobry temat .Ja przed

Witam dobry temat .Ja przed świętami sypnąłem na nadgarstek :ups: bardzo bolało prześwietlenie nic nie wykazało ale od tej pory do teraz nie mogę wyginać nadgarstka mocniej bo mi coś nieprzyjemnie chrupie jest to dziwne.Ochraniacze kupiłem w sklepie sportowym jakieś podróby bo mi nie uchroniły nadgarstka. Teraz zamierzam kupić solidniejsze...Ale najbardziej obawiam się że ten uraz się tak sam nie wyleczy? Chyba że prześwietlenie coś nie wykryło :? I mam coś uszkodzone. Oby nie Pozdrawiam.Ten temat pomorze mi przy zakupie nowych ochraniaczy na nadgarstek. :D

Pewnie odezwie się po latach.

Pewnie odezwie się po latach.
Mnie bolał nadgarstek przez 3 tygodnie dość mocno - tak, że nie mogłem... no wiecie...
zakupów nosić i potem jeszcze przez 2 miesiące tak-sobie, przy dźwiganiu cięższych rzeczy.
Jeśli zatem prześwietlenie nic nie wykazało, to po prostu musisz czekać.

Mnie bolał nadgarstek przez 3

Mnie bolał nadgarstek przez 3 tygodnie dość mocno - tak, że nie mogłem... no wiecie...

a drugą ręką wtedy nie próbowałeś ?

Zgłaszam stanowczy sprzeciw.

Zgłaszam stanowczy sprzeciw. To już nie pierwszy raz, kiedy wiadomy element przedstawia w mediach wypaczony obraz rzeczywistości. Mój cytat został przez pana wyrwany z kontekstu i w skandaliczny sposób wypaczony. W żadnym wypadku nie odzwierciedla mojego poglądu na prezentowane kwestie. To jest karygodna manipulacja i świadome fałszerstwo mające na celu wprowadzić opinię publiczną w błąd oraz przedstawić moją osobę w niekorzystnym świetle.
Nosiłem oczywiście zakupy w drugiej ręce i proszę, żeby moje stanowisko w rzeczonej sprawie właśnie w ten sposób przedstawiać.
No.

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać