Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Światełko LED na kask

7 posts / 0 new
Ostatni wpis
Światełko LED na kask

czy jeżdżąc po ulicach, po których od czasu do czasu poruszają się też auta, używacie światełek LED na kask żeby poprawić swoją widoczność?

Mógłby ktoś polecić jakieś dobre produkty tego typu? Myślę że najlepsze byłoby nieduże światełko o maksymalnej mocy, jeśli jest to możliwe to dwustronne (przód i tył naraz), ewentualnie dwa malutkie. Kolor światełek obojętny, byle były tak mocne żeby było je widać nawet w słoneczne dni. Widywałem coś takiego u rowerzystów, było ich bardziej widać niż bez tego.

Nie ma takiej możliwości byś

Nie ma takiej możliwości byś kupił małe "światełka" i było Cię lepiej widać w słoneczne dni. Jeśli chcesz być naprawę bezpieczny zainwestuj w dobrą tylną lampę rowerową. Sam używam wall-e i gwarantuje Ci, że z tym gadżetem nawet kierowcy z przodu będą Cie widzieć;) Na przód wystarczą zwykłe odblaski (z tyłu też się przydadzą).

Ja mam w tył kasku wbudowaną

Ja mam w tył kasku wbudowaną lampkę czerwoną. Ważne żeby lampka miała opcję mrugania - najlepiej wszystkie diody jednocześnie - znacznie poprawia to widoczność z daleka. Reszta to bajer.
Jak kupujesz lampkę rowerową to upewnij się, że będziesz miał jak ją zamocować do paska czy rolki czy czegoś tam. Ja kiedyś kupiłem i do dziś leży nieużywana bo mi się nie chce kombinować ze zbudowaniem jakiegoś solidnego zaczepu do niej.

Na przód odblaski wystarczą o ile nie jeździsz po nocy po nieoświetlonej drodze. Wtedy dobra "czołówka" się przyda. Tylko żeby do kasku pasowała. Albo przymocować na kask.

Mają trzy tryby świecenia, są

Mają trzy tryby świecenia, są tak małe że wogóle ich nie czuje a światło dają super, dzięki tym gumkom bardzo łatwo można je przymocować do buta.
http://www.bikesalon.pl/zestaw-lampek-rowerowych-deone-czaszki-hl-de045i...

Ja używam przedniej lampy

Ja używam przedniej lampy Meridy która ma świecące obrysy i fajnie pasuje w ochraniacz na nadgarstek, dzięki obrysom widać ją zawsze bez względu na położenie ręki. A zdarza mi się też na tył do paska zapodać Wall-e a na przód w ochraniacz na nadgarstek wpiąć zmodowaną przez Grega Solarforce L2 która zapodaje około 900 lumenów :-P. Ogólnie nie ważne czy chodnik czy ulica, jak robi się szaro/ciemno to zawsze mam oświetlenie.

Cateye produkuje serię Nima

Cateye produkuje serię Nima/Nima2 w wersji białej i czerwonej LED - http://www.cateye.com/en/products/detai ... /moreinfo/ - 1 mocna dioda w miniaturowym reflektorku, szeroki strumień światła będzie chyba widoczny pod różnymi kątami. Światełko superlekkie (22g) i bardzo małe. Powinno być chyba dobre na kask. Znalazłem taki filmik porównujący w innym światełkiem (to ta po prawej): https://www.youtube.com/watch?v=m5Op137U69E

Jakbym miał kupować jakieś

Jakbym miał kupować jakieś światełko to bym szukał czegoś mocowanego na klacie tak jak Iron Man miał i tak samo na plecach :mrgreen: Pewnie nie ma tego w sprzedaży, więc trzeba by samemu coś zmontować :)

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać