Wrotki Forum

Forum Wrotkowe i Roller derby

Wrotki dla niepełnosprawnego dziecka.

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wrotki dla niepełnosprawnego dziecka.

Witam wszystkich.
Chcemy z żoną nauczyć naszą córkę jeździć na wrotkach . Jest jednak mały problem - Dominika z powodu niepełnosprawności ma ciut zaburzoną koordynację ruchową i dlatego odpadają normalne łyżworolki, po prostu cały czas by się na nich wywalała. Potrzebne są w takim razie wrotki ,rozmiar na teraz" to 34 (10-latka, 30 kg), ale oczywiście najlepiej coś regulowanego, żeby na jakiś czas starczyło.
Co możecie mi polecić? Nigdy nie jeździłem na wrotkach (dopiero będę się uczył) .

Początkowo najbardziej myślałem o Singular Skate lub Scorpies, ale na temat tych pierwszych jakoś nie mogłem znaleźć żadnych opinii, a o Skorpionach (wprawdzie tych dla dorosłych) na Amazonie przeczytałem kilka raczej kiepskich opinii. Poza tym doszedłem do wniosku, że chyba wskazane będzie usztywnienie i stabilizacja kostki . Więc w tym momencie mam trochę mętlik w głowie.

Wreszcie ostatnia sprawa - chcemy docelowo wszyscy nauczyć się jeździć na wrotkach. Dominikę trzeba będzie trzymać podczas jazdy za rękę, czy w takim razie wskazane jest, żeby rodzic, czyli "prowadzący" miał takiego samego typu sprzęt jak prowadzone dziecko?

Czy Lekarz prowadzący Córki

Czy Lekarz prowadzący Córki zaleca taką aktywność ?
Skąd Jesteście ?
Jeżeli "nie będzie odzewu " od Specjalistów, to służę soją wiedzą.
Pzd.
I nic na siłę. To Dzieciak musi mieć przyjemność z jazdy, a nie.....:) .

Jak zauważył kolega,

Jak zauważył kolega, najważniejsza informacja to czy lekarz nie ma nic przeciwko takiej aktywności ruchowej.
Jako dzieciak jeździłem na klasycznych wrotkach, w latach 70-tych i nie miałem z tym problemu . W Twojej sytuacji rozpatrywałbym dla córki klasyczne wrotki ponieważ są stabilne. Dla córki obowiązkowo kask i ochraniacze.
Nie ma znaczenia, czy Ty i żona będziecie jechać na wrotkach. I tak musicie dostosowywać swoją prędkość do córki, czyli jazda rekreacyjna.

Kupując sprzęt dla córki zwracaj uwagę na twardość kółek. Niestety większość wrotek dla dzieci ma kółka twarde jak kamień.

Żadnych przeciwwskazań do

Żadnych przeciwwskazań do aktywności fizycznej nie ma. Wręcz wskazane są wszelkie ćwiczenia, które pozwalają rozwijać koordynację lewo-prawo, ruchy naprzemienne, równowagę i generalnie motorykę dużą.
A jak to jest z hamulcem z przodu lub z tyłu, jak będzie lepiej? Bo Skorpies mają z tyłu (tak intuicyjnie mi się wydaje to ciut lepszym rozwiązaniem), a Roller Derby mają klasycznie z przodu. Poza tym jeszcze kwestia usztywnienia nogi, tutaj Roller Derby deklasuje Scorpies i Singular.
Co do kasku i ochraniaczy to oczywiście sprawa bezdyskusyjna - zarówno dzieci jak i ja z żoną je będziemy nosić.
Wspomniałeś o twardości kółek, czy chodzi o przenoszenie drgań na kościec i stawy? Czy jest możliwość dokupienia np. do Roller Derby kółek miękkich?

Dodam jeszcze, że córka ogólnie fizycznie jest sprawna, ma jednak problemy z koordynacją ruchów i zadaniami wymagającymi większego poczucia równowagi. Czyli być może nie będzie tak czarno jak podejrzewam i da radę kiedyś na tyle się wyćwiczyć, że w przyszłości przesiądzie się na rolki. Chyba muszę wybrać się na przymiarkę do jakiegoś sklepu, jednak w Decathlonie na jej rozmiar sensownych wrotek ani trójkołowych rolek nie mają. Czy możecie mi polecić w Lublinie jakiś dobry sklep z takim sprzętem?

W takim razie od wiosny do

W takim razie od wiosny do jesieni wrotki a na zimę warto by zastanowić się nad nartami biegowymi/śladowymi.
Wspomniałeś o twardości kółek, czy chodzi o przenoszenie drgań na kościec i stawy?
Przede wszystkim tak, poza tym twarde koła są niewygodne.

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać